Математика, физика және информатика апталығын өткізу туралы есеп (06.02-10.02.2023)

Оқу әрқашан қызықты болуы керек. Сонда ғана ілім сәтті бола алады. Сабақтардағы пәндік жүктеменің артуы оқушылардың оқуға деген қызығушылығын қалай қолдау керектігі туралы ойландырады. Ең тиімді әдістердің бірі-пәндік апталарды өткізу. Мектеп пәндеріне деген қызығушылықты арттыру және оқушыларды ғылыми пәндерді оқуға ынталандыру үшін біздің мектепте жыл сайын пәндік апталар өткізіледі.
Математика, физика және информатика апталығы мектептегі оқу-тәрбие жұмысының ажырамас бөлігі болып табылады. Ол оқушылардың білімін тереңдетеді, олардың қабілеттерін дамытуға ықпал етеді, ой-өрісін кеңейтеді, сонымен қатар зерттелетін пәнге деген қызығушылықты дамытады. Мектепте пәндік апталықты ұйымдастыру және өткізу әртүрлі іс-шараларға қатысуға әртүрлі қабілеттері мен қызығушылықтары бар көптеген оқушыларды тартуға мүмкіндік береді.
Мектептегі пәндік апта 2023 жылғы 6-10 ақпан аралығында бекітілген кестеге сәйкес мерзімде өтті. Оған 5-11 сынып оқушылары қатысты.
Математика апталығын өткізу жоспары:
№ Өткізу күні
Іс-шараны өткізу күні
Ұлып Іс-Шарасы
Джауапта Сыныбы
Жауапты
1 6 ақпан аптаның ашылуы.
Математика викторинасы " сіз математика тарихын білесіз бе?"5-11 Гарипов А. Р., Гаер И. А.

Гаер И. А.
2 7 ақпан "ерекше табиғи құбылыстар" көрмесі 5-11 Гарипов А. Р.

4 8 ақпан информатика бойынша сыныптан тыс іс-шара "логика қайда?"9 Гарипов А. Р.
5 9 ақпан "Көңілді спринт" математикадан сыныптан тыс іс-шара. 5-6 Гаер И. А.

6 10 ақпан сыныптан тыс математика іс-шарасы "әлсіз буын".

Аптаның қорытындысы. 10-11 Гаер И. А.

Гарипов А. Р., Гаер И. А.

Пәндік аптаның мақсаттары:
- оқушылардың даму деңгейін арттыру, олардың ой-өрісін кеңейту;
- ойлаудың, ерік-жігердің, мақсатқа жетудегі табандылықтың тәуелсіздігін, ұжым алдындағы өз жұмысы үшін жауапкершілік сезімін тәрбиелеу.

Пәндік аптаның негізгі міндеті-әр оқушыны тарту және қызықтыру. Осыған сүйене отырып, мұғалімдер барлығына күштер мен қызығушылықтар бойынша тапсырмалар дайындады.
Пәндік апталықты өткізу бағдарламасы жұмыстың әртүрлі формалары мен әдістерін қарастырды. Ұжымдық және жеке жұмыс түрлері сәтті біріктірілді.
- 6 ақпанда 5-11 сынып оқушылары қатысқан салтанатты ашылу апталығы басталды.
Сондай-ақ, осы күні " математика тарихын білесің бе?"Оған 8 және 11 сынып оқушылары қатысты. Викторинаның жеңімпазы 11 сынып оқушысы Ловская Артем, 2 орынды 11 сынып оқушысы Гаер Роман, 3 орынды 11 сынып оқушысы Финк Богдан иеленді. 8-сыныптың ең белсенді оқушылары қатысқаны үшін грамоталармен марапатталды: Трантов Владимир, Ловская Карина, Черданцева Яна.
Күн сайын балаларды түрлі іс-шаралар, конкурстар, ойындар күтіп тұрды.
- 7 ақпанда физика және информатика пәнінің мұғалімі А.Р. Гарипов келесі іс-шараны өткізді: "ерекше табиғат құбылыстары" көрмесі, оның мақсаты оқушылардың табиғатта болып жатқан ерекше табиғи құбылыстар туралы ой-өрісін кеңейту болды.

- 8 ақпанда физика және информатика пәнінің мұғалімі А. Р. Гарипов " логика қайда?"9 сынып оқушылары үшін. Балалар командаларға бөлінді, бұл іс-шараның мақсаты оқушылардың логикалық ойлауын, жалпы эрудициясын дамыту болды. Ойын қорытындысы бойынша 1 орынды "Intel" командасы, 2 орынды "Пробел"командасының балалары иеленді.

-9 ақпан күні математика пәнінің мұғалімі И. А. Гаер 6 сынып оқушыларына арналған математикадан сыныптан тыс іс-шара өткізді. Балалар 2 командаға бөлінді: ұлдар қыздарға қарсы, "Полимат", "балық аулау", "зейінді", "бағдаршам" және т.б. түрлі станциялардан өтті, жұмбақтар шешті, ойын-сауық мәселелерін шешті, ән айтты және тағы басқалар. Ойын қорытындысы бойынша 1 орынды қыздар командасы, 2 орынды ұлдар командасы иеленді.

-10 ақпанда математика пәнінің мұғалімі И. А. Гаер 10-11 сыныптар арасында "әлсіз буын" сыныптан тыс іс-шара өткізді, оған 10 сыныптан 4 оқушы және 11 сыныптан 3 оқушы қатысты. Балалар сұрақтарға жауап берді, тапқырлық, жылдамдық, логика мәселелерін шешті және осы ойынның қорытындысы бойынша 11 сынып оқушысы Гаер Роман жеңімпаз атанды, 11 сынып оқушысы Финк Богдан 2 орынды иеленді және Ловская Артем 3 орынды иеленді.

Пәндік апта оқушыларға өздерін тануға мүмкіндік берді, өз көздерінде және басқалардың арасында өздерін көбірек көрсетуге мүмкіндік берді. Жалпы, бұл шығармашылық ойлауды дамытуға, қорытынды жасауға, оқуға деген ынтаны тәрбиелеуге қызмет етті.
Барлық іс-шаралар оқушылардың үлкен қызығушылығын тудырды, бұл мұғалімдердің алдына қойылған мақсаттарға қол жеткізуге ықпал етті.
Барлық жоспарланған іс-шаралар жақсы қарқынмен өткізілді, белгіленген уақытта орындалды, байқаулардың қызықты мазмұны мен мұғалімдердің бақылауы есебінен Жақсы тәртіп сақталды. Пәндік аптаның негізгі мақсаттары мен міндеттеріне қол жеткізілді.
Апталыққа белсенді қатысқан барлық оқушылар мен сынып ұжымдары грамоталармен марапатталды.
Математика, физика және информатика пәндік апталығы шығармашылық, ынтымақтастық атмосферасында өтті және барлық оқушылардың жұмысының жоғары нәтижелілігін көрсетті деп сеніммен айтуға болады.
Жаратылыстану-математикалық цикл мұғалімдерінің жетекшісі Гаер и. А.

Жаңартылған күні: 09.03.2023 10:50
Құрылған күні: 09.03.2023 10:50